Хит на неделата од новиот албум на Кајли Миног „Say Something“(Кажи нешто)

536

 

Поп-sвездата Кајли Миног ги менуваше својот имиџ и звукот десетици пати во последните четири децении. Уште од нејзиното прво појавување во австралиската ТВ-сапуница The Sullivans на 10-годишна возраст, таа еволуира од актерка во поп-sвезда до модна икона, автор на книги за деца, судија во талент-шоу, па дури и успешен дизајнер на мебел.  Нејзината кариера ја дефинира љубопитен немир. Дури и во музиката, областа каде што е најпозната, ѕвездата има балансирани мегапоп-хитови, како Better The Devil You Know и Can’t Get You Out of My Head и неколку експериментални песни.

Новиот албум на Кајли, инспириран од диско-звуците, ќе биде објавен неделава. Нејзиниот 15-ти студиски албум носи наслов Disco.

„Say something“ е една од нумерите која ја одбираме да биде наш Хит на неделата!

 

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.