Април месец за театар на најмалите

730

Април е вистинскиот месец своите најмiли да ги однесете на некоја од претставите на Театарот за деца и младинци.

Богатиот репертоар Ви нуди убави можности, децата да допрат до различни светови на театарската уметност. Да допрат до бајките во кои, Еднаш свет се гради, до сказната за Малата сирена, до Земјата во која не се стигнува, до детството на Пипи долгиот чорап или до авантурите на Тоби.

Погледнете во репертоарот на Театарот и изберете, нема да погрешите!

http://www.tdm.mk/

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.