Денес во Руски центар, онлајн портрет на Григориј Остер

81

Малкумина во Македонија имаат слушнато за Григориј Остер. Но, овој автор е вистинска ѕвезда уште од советско време, а кулминацијата на неговите дела е сè уште актуелна. За тоа каква улога играат овие дела и зошто се толку популарни ќе поговориме овој петок во 19 часот (17.12.2021), објави на својот профил Руски центар Скопје.
Приклучете се на ЗУМ:
Personal Meeting ID: 8334083242
Passcode: 0ZDKCC
Или директно на линкот: https://us02web.zoom.us/j/8334083242?pwd=a3UzTVlnTDhNM0RoRHFBeTYxdXZpQT09&fbclid=IwAR1kHDAzrt_28QLoEtyuzx0SYiHbk9Izc72momXIWxaosk5CTNi0ae7ftRE#success

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.