“Кајмак” ја најавува својата премиера

22

Најновиот игран филм „Кајмак“ на Милчо Манчевски ќе има светска премиера во селекцијата за награди на светски филмски фестивал од А-категорија, објавуваат.

По тој повод режисерот и екипата ќе споделат информациите на конференцијата за печат, утре, 21 септември, во Музејот на современата уметност – Скопје.

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.