Куларт филм на неделата – АЛАДИН

1192

Аладин” е возбудлива приказна за шармантното момче Аладин кое поголем дел од животот го поминува на улица, храбрата и одлучна принцеза Јасмин и духот од ламбата кој може да биде главен во одредувањето на нивната судбина.

Кој може да биде клучот за својата иднина? Во режија на Гај Ричи, кој ја носи неговиот единствен талент за брза, висцерална акција на фиктивни пристанишниот град Agrabah, “Аладин” е напишана од страна на Џон август и Ричи врз основа на Дизни “Аладин”. Играат филмските ѕвезди, Вил Смит како Genie ; Mena Масуд како Аладин; Наоми Scott како Јасмин; Марван Kenzari како Џафар; Navid Negahban како султанот; Назим Pedrad како Далија и Били Магнусен принцот Андерс. “Аладин” е произведен од страна на Дан Лин, PGA, и Џонатан Хади, PGA, со Кевин Де Ла noy и Марк Плат како извршни продуценти.

Авантуристички,семеен филм со многу фантазија! Гледајте и уживајте!

 

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.