Куларт филм на неделата- ДВОЕН ЖИВОТ ( Doubles Vies)

775

 

Француската романтична комедија Комедија – Doubles Vies, ја раскажува приказната за успешниот париски издавач Аан, кој се труди да се прилагоди во дигиталната револуција и се двоуми околу објавувањето на најновиот ракопис на својот долгогодишен пријател.

Играат :Guillaume Canet, Juliette Binoche, Vincent Macaigne, Nora Hamzawi

Режија Olivier Assayas

 

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.