Куларт филм на неделата – The Thing (1982)

991
Возбудата, разните емоции меѓу кои најприсутен стравот, не стивнуваат и после скоро три децении откако е снимен филмот за Истражувачкиот тим на Антарктикот, кој се сретнуваат со “нешто“ облик кој  го менува изгледот на своите жртви.
Режија Џон Карпентер, сценаристи Бил Ланкастер и Џони В Кампебели , а играат Курт Расел, Вилфорд Бримелѕ, Кејт Давид и др.
Продукција 1982

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.