МКЦ ги одложува настаните од денес утре, задутре

133

МКЦ ги одложува настаните (воедно и програмата на МОТ) закажани за денес, утре и задутре (вторник, среда и четврток), 23, 24, 25 ноември. Навремено ќе бидете информирани за новите датуми на одржување на настаните.

Сочувство до семејствата на загинатите во автобуската несреќа во Бугарија. Посакуваме побрзо закрепнување на останатите патници. Со почит, МКЦ тим- напишаа во своето соопштение до јавноста.

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.