Наградата со аплауз од публиката е највредна -Ана Дурловска во Грац

787
фото: Werner Kmetitsch/Oper Graz

Во саботата на премиерата на операта „Лучија од Ламермур „ во Опера на Грац-Австрија ,одлична изведба на македонската оперска дива Ана Дурловска.

фото: Werner Kmetitsch/Oper Graz

Доказ за тоа е громогласниот аплауз, со кој публиката од нозе ја награди на крај, за одличната изведба. Ова е прва изведба на  опера „Лучија од Ламермур “во Грац.

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.