Репертоар на кино Милениум (16-22.12.2021)

128

• Распоред за четврток (16.12.)
14:30 | ТОМА
режија: Драган Бјелогрлиќ
*кино премиера*
19:00 | СЕСТРИ
режија: Дина Дума
21:00 | СЕСТРИ
режија: Дина Дума

• Распоред за петок (17.12.) и понеделник-среда (21-22.12.)
14:30 | ТОМА
режија: Драган Бјелогрлиќ
17:00 | ЧОВЕК-ПАЈАК: НЕМА ПАТ ДО ДОМА
режија: Џон Ватс
20:00 | СЕСТРИ
режија: Дина Дума
22:00 | ПОЧЕТОК НА ПРИТАЕНО ЗЛО: РАКУН СИТИ
режија: Јохан Робертс

• Викенд распоред (18-19.12.)
11:00 | ПАТЕШЕСТВИЕТО НА ПРИНЦОТ
режија: Жан-Франсоа Лагиони
13:00 | СТАКЛЕНОТО МОМЧЕ
режија: Самуел Роси
14:30 | ЧОВЕК-ПАЈАК: НЕМА ПАТ ДО ДОМА
режија: Џон Ватс
17:00 | ТОМА
режија: Драган Бјелогрлиќ
20:00 | СЕСТРИ
режија: Дина Дума
22:00 | ПОЧЕТОК НА ПРИТАЕНО ЗЛО: РАКУН СИТИ
режија: Јохан Робертс

*Билетите по цена од 200 денари се достапни на билетарница во кино Милениум. Цената се однесува на сите филмови, освен детските („Патешествието на принцот“ и „Стакленото момче“) чија цена изнесува 150 денари.
Повеќе информации: kinomilenium.mk
Социјални мрежи: www.facebook.com/KinoMilenium
www.instagram.com/kino_milenium

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.