Репертоар на кино Милениум (21-26.10.2021)

276

• Распоред за четврток-петок (21-22.10)
17:00 | ТОМА
режија: Драган Бјелогрлиќ
19:30 | ДИНА
режија: Денис Вилнев
22:00 | НЕ Е ВРЕМЕ ЗА УМИРАЊЕ
режија: Кери Фукунага
• Викенд распоред / сабота-недела (23-24.10)
11:00 | ЅВЕЗДЕНИ КУЧИЊА: ТРОПСКА АВАНТУРА
режија: Ина Евланикова
13:00 |НЕСОВРШЕНИОТ РОБОТ РОН
режија: Сара Смит
17:00 | ТОМА
режија: Драган Бјелогрлиќ
19:30 | ДИНА
режија: Денис Вилнев
22:00 | НЕ Е ВРЕМЕ ЗА УМИРАЊЕ
режија: Кери Фукунага
• Репертоар за понеделник-вторник (25-26.10)
17:00 | ТОМА
режија: Драган Бјелогрлиќ
19:30 | ДИНА
режија: Денис Вилнев
22:00 | НЕ Е ВРЕМЕ ЗА УМИРАЊЕ
режија: Кери Фукунага

Билетите по цена од 200 денари се достапни на билетарница во кино Милениум. Цената се однесува на сите филмови, освен детските („Несовршениот робот Рон“ и „Ѕвездени кучиња: тропска авантура“) чија цена изнесува 150 денари.
Повеќе информации: https://kinomilenium.mk
Социјални мрежи:https://www.facebook.com/KinoMilenium
https://www.instagram.com/kino_milenium

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.