Репертоар на кино Милениум (29.10.-3.11.2021)

190

 

• Распоред за петок (29.10.) и понеделник-среда (1-3.11.)
17:00 | ТОМА
режија: Драган Бјелогрлиќ
19:30 | ДИНА
режија: Денис Вилнев
22:00 | НОЌТА НА ВЕШТЕРКИТЕ УБИВА
режија: Дејвид Гордон Грин

• Викенд распоред (30-31.10.)
11:00 | ЅВЕЗДЕНИ КУЧИЊА: ТРОПСКА АВАНТУРА
режија: Ина Евланикова
13:00 | НЕСОВРШЕНИОТ РОБОТ РОН
режија: Сара Смит
17:00 | ТОМА
режија: Драган Бјелогрлиќ
19:30 | ДИНА
режија: Денис Вилнев
22:00 | НОЌТА НА ВЕШТЕРКИТЕ УБИВА
режија: Дејвид Гордон Грин

Билетите по цена од 200 денари се достапни на билетарница во кино Милениум. Цената се однесува на сите филмови, освен детските („Несовршениот робот Рон“ и „Ѕвездени кучиња: тропска авантура“) чија цена изнесува 150 денари.
Повеќе информации: https://kinomilenium.mk
Социјални мрежи:https://www.facebook.com/KinoMilenium
https://www.instagram.com/kino_milenium

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.