Репертоар на кино Милениум (4-10.11.2021)

225
  • Распоред за четврток-петок (4-5.11.) и понеделник-среда (8-10.11.)

15:00 | СЕМЕЈСТВОТО АДАМС 2
режија: Конрад Вернон, Грег Тирнан

17:00  | ТОМА
режија: Драган Бјелогрлиќ

19:30  | ВЕЧНИТЕ
режија: Клои Џао

22:00 | ДИНА
режија: Денис Вилнев

 

  • Викенд распоред (6-7.11.)

11:00  | НЕСОВРШЕНИОТ РОБОТ РОН
режија: Сара Смит

13:00 | СЕМЕЈСТВОТО АДАМС 2
режија: Конрад Вернон, Грег Тирнан

17:00  | ТОМА
режија: Драган Бјелогрлиќ

19:30  | ВЕЧНИТЕ
режија: Клои Џао

22:00 | ДИНА
режија: Денис Вилнев

 

Билетите по цена од 200 денари се достапни на билетарница во кино Милениум. Цената се однесува на сите филмови, освен детските („Несовршениот робот Рон“ и „Семејството Адамс 2“) чија цена изнесува 150 денари. 

Повеќе информации: https://kinomilenium.mk

Социјални мрежи:https://www.facebook.com/KinoMilenium
https://www.instagram.com/kino_milenium

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.