Репертоар на кино Милениум (9-15.9.2021)

297

• Распоред за четврток-петок (9-10.9.) и понеделник-среда (13-15.9)
17:00 | PAW PATROL: The Movie
режија: Cal Brunker
20:00 | Shang – Chi and the Legend of the 10 rings
режија: Destin Daniel Cretton
22:30 | Queenpins
режија: Aron Gaudet
• Викенд распоред за сабота-недела (11-12.9)
11:00 | PAW PATROL: The Movie
режија: Cal Brunker
13:00 | PAW PATROL: The Movie
режија: Cal Brunker
17:00 | Vic the Viking
режија: Eric Cazes
20:00 | Shang – Chi and the Legend of the 10 rings
режија: Destin Daniel Cretton
22:30 | Queenpins
режија: Aron Gaudet

Билетите по цена од 150 денари се достапни на билетарница во кино Милениум.Цената се однесува на сите филмови.
Повеќе информации и протокол: https://kinomilenium.mk
Социјални мрежи:https://www.facebook.com/KinoMilenium
https://www.instagram.com/kino_milenium

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.