Репертоарот на кино Милениум од 2 до 8 декември

170

Ги гледаме филмовите „НЕСОВРШЕНИОТ РОБОТ РОН “, „ТОМА“, „ЈУЖЕН ВЕТАР: ЗАБРЗУВАЊЕ“, „ЕНКАНТО“, „КУЌАТА ГУЧИ“ и „ИСТЕРУВАЧИ НА ДУХОВИ: НАСЛЕДСТВО“.

Репертоар на кино Милениум (2-8.12.2021)

 

· Распоред за четврток-петок (2-3.12.) и понеделник-среда (6-8.12.)

15:00 | ИСТЕРУВАЧИ НА ДУХОВИ: НАСЛЕДСТВО
режија: Џејсон Рајтмен

17:00 | ТОМА
режија: Драган Бјелогрлиќ

19:30| КУЌАТА ГУЧИ
режија: Ридли Скот

22:00 | ЈУЖЕН ВЕТАР: ЗАБРЗУВАЊЕ
режија: Милош Аврамовиќ

· Викенд распоред (4-5.12.)

11:00 | НЕСОВРШЕНИОТ РОБОТ РОН
режија: Сара Смит

13:00 | ЕНКАНТО: НАШИОТ ВОЛШЕБЕН СВЕТ
режија: Кастро Смит

15:00 | ИСТЕРУВАЧИ НА ДУХОВИ: НАСЛЕДСТВО
режија: Џејсон Рајтмен

17:00 | ТОМА
режија: Драган Бјелогрлиќ

19:30 | КУЌАТА ГУЧИ
режија: Ридли Скот

22:00 | ЈУЖЕН ВЕТАР: ЗАБРЗУВАЊЕ
режија: Милош Аврамовиќ

Билетите по цена од 200 денари се достапни на билетарница во кино Милениум. Цената се однесува на сите филмови, освен детските („Несовршениот робот Рон“ и „Енканто“) чија цена изнесува 150 денари.

Повеќе информации: kinomilenium.mk
Социјални мрежи:www.facebook.com/KinoMilenium
www.instagram.com/kino_milenium

 

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.