„Тајните архиви на градот“-проект на Вардар филм

915

Вардар Филм е во реализација на проектот „Тајните архиви на градот“. За
таа цел потребни ни се 8 милиметарски и супер 8 мм филмски ленти
(аматерски домашни снимки, снимени во Скопје), кои би можеле да се
искористат во финализацијата на проектот.

Сите оние кои имаат такви снимки и сакаат да соработуваат со проектот може да се обратат до Вардар филм.

 

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.