“Драги уметници” во Автокоманда

26

“Драги уметници”, крими- комедија, едночинка напишана од Леонид Зорин.
По повод Ден на општина Гази Баба, со огромно задоволство ја најавуваме репризата на претставата ,,Драги уметници” со која Театар ,,Чекори” освои три награди на „Драмски Аматерски Фестивал“ – Кочани и две награди на „ДОПС Фест“ – Јагодина, гостуваше на „Фестивал Фестивала“ – Требиње и Театарски Фестивал„Без рамки“ – Демир Капија, скопската публика ќе има можност да ја проследи в недела, 05.11.2023, 20 часот.
Локација: Дом на култура Димитар Влахов- Автокоманда
Играат:
Тамара Стојановска – Лиза
Марко Џамбазоски – Перица Драшков – Пере
Даниел Гочевски – Драган Тарабунов
Никола Кузманоски – Ласте Крстевски
Тон и светло мајстор: Никола Димевски
Режија: Маја Ѓурчевска
Дизајн на постер: Лела Савевска
Вкезница: 200 денари.
Може да се набави на самиот влез, пред почеток на претставата.

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.