ДРАМСКИ ТЕАТАР:”Последната лента на Крап” на 25 октомври

144

На 25.10.2021 во Драмски театар ќе дава “Последната лента на Крап” во изведба на првенецот на МНТ – Ѓорѓи Јолевски
По изведбата на монодрамата публиката ќе има можност да остане 30 минути на разговор со актерот Ѓорѓи Јолевски на тема “Создавањето на Последната лента на Крап, идеја, процес, реализација и рефлексии”.
Претстава која годинава на 22. Интернационален фестивал на монодрамата во Битола доби “Гран при” за најдобра претстава и најдобра режија.
Билети www.mnt.mk

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.