Вечерва „Модиљани“ во МКЦ

132
Вечерва, 28.10.2021, со почеток од 20 часот во МКЦ ќе се одржи премиера на претставата „Модиљани“, во режија на Сибел Абдиу.
Играат: Селпин Керим, Џенап Самет, Сузан Акбелге, Осман Али, Дин Ибрахим, Хакан Даци, Јеткин Сезаир, Стефанија Начевска.
Премиерата е распродадена.
куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.