Во КИЦ, промоција на книгата „Да не бидам покусо„ од Ѕвездан Георгиевски

1182

ВО Салон 19,19 на Културно-информативниот центар во Скопје ќе биде промовирана книгата „Да не бидам покусо“ од новинарот и публицист  Ѕвездан Георгиевски

Книгата ќе ја промовира Јовица Ивановски, извадоци ќе чита Мери
Каровска со музичка придружба на Полина Тасева-вокал и Иван Петровски-гитара

Промоцијата ќе с еодржи на 7.06 (петок) со почеток во 19,19 часот. Издавач на книгате е Просветно дело-Скопје.

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.