“Света Злата слави” на 2 декември во НОБ

141

Женскиот хор Света Злата Мегленска својот славенички концерт по повод 25 години постоење ќе го одржи утревечер, Втори декември 2021, во фоајето на НОБ од 20.30 часот.

Концертот требаше да се одржи синоќа, но поради дојава за експлозивна направа (која се појажа за лажна) безбедносните служби не дозволија одржување на истиот.

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.