“Во војната и љубовта”, нов наслов во НУ Охрид

152
НУ Библиотека „Григор Прличев“ декември го започнува со пет нови наслови кои од денеска можат да се најдат на пултот за изнајмување во охридската библиотека.
„Во војната и љубовта“ од македонската актуелна авторка Верица Митева во издание на “Паблишер” .
Од издавачот “Сакам книги” се следниве четири наслови: „Можеби овој Божиќ“ и „Летото смени се’“ од Сара Морган.
Како добар предлог тука се и втората и третата книга од серијалот Роберт Хантер од авторот Крис Картер: „Џелатот“ и „Демнач во ноќта“.
Потсетуваме дека годишната членарина во библиотеката е 200 денари за деца и 300 денари за возрасни.
Библиотеката за работа со читатели е отворена од понеделник до петок од 8 и 30 до 18 и 30 часот.
куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.