14 декември – изложба на деветгодишниот Филип Циглењак

89

Филип Циглењак, вредниот ученик од ПОУ “Ристо Крле” од Кадино, ќе има своја самостојна изложба на 14 декември 2922 година ,во Детскиот културен центар Карпош.
Тој има само девет години и твори уметнички дела, и покрај состојбата на аутизам. Неговото училиште посебно се гордее со својот генијален ученик.

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.