Во КИЦ- Битола се одржа „Креативна млада Битола”

20
Младите битолчани ја покажаа моќта на креативноста! Првото издание на манифестацијата „Креативна млада Битола“ на која учествуваа голем број на ученици и наставници од основните и средни училишта од Битола, се оддржа денеска, 27 април 2023 година, на платото на Офицерски дом- КИЦ Битола. Младите се радуваа, цртаа, рецитираа, глумеа, пееа, изработуваа дела во глина, се дружеа, во прекрасна атмосфера.
куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.