Ново на македонската музичка сцена – „Жедни“- Тамара Стојковска

Деновиве излезе во јавност спотот и новата песна на Тамара Стојковска ,пеачка од Битола .Овој пат тоа е нумерата „Жедни“ кој е нејзин текст...

Мексиканска кујна- Рецепт за салата со туна

Мексиканската салата со туна е многу лесно јадење кое се подготвува како главен оброк. Туна од конзерва, со многу зеленчуци и со пријатен лут...

Тројца основци наградени за најдобар концепт за видео игра за животната...

Осмооделенецот Матеј Цветковски од Радовиш е добитник на прва награда за изработка на концепт за видео игра на тема „Зачувување на животната средина“ во...

„Форми и начини на само-организирање на онлајн медиумите”

  На 10.11.2020 година (вторник) од 12.00 до 14.00 часот ќе биде организирана он лајн Трибина на тема „Форми и начини на само-организирање на онлајн...

Македонска филхармонија – Концерт „И тело и душа“ со солистот на...

Оркестарот на Mакедонската филхармонија, в четврток ќе одржи концерт насловен „И тело и душа“, на кој како солист ќе настапи македонскиот пијанист Дино Имери....

Хит на неделата од новиот албум на Кајли Миног „Say Something“(Кажи...

  Поп-sвездата Кајли Миног ги менуваше својот имиџ и звукот десетици пати во последните четири децении. Уште од нејзиното прво појавување во австралиската ТВ-сапуница The...