Изложба на Баже Докуле во Битола

21

Програмската недела на Киц Битола ќе заврши оваа сабота на 12 Ноември во Офицерскиот дом со почеток во 19 часот со една голема по своето значење изложба насловена како „Половина век современа карикатура” на нашиот познат карикатурист Баже Докуле. Можеби најнаградуваниот македонски карикатурист, мајстор на сатирата и цртежот.

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.