Славко Круниќ со изложба во МКЦ

164

На 14 мај во 19.30 часот, МКЦ најавува прва самостојна изложба на Славко Круниќ, ликовен уметник од Белград, Република Србија во Галерија МКЦ.

Во рамките на изложбата ќе има и концерт на Deep Steady
Фотографии и текст на
Линк- https://mkc.mk/event/slavko-krunic-deep-steady/

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.