КИЦ Битола со изложба и промоција по повод 23 Октомври

16

ЈОУ КИЦ Битола и Општина Битола со програмски активности по повод националниот празник „23 Октомври – Ден на македонската револуционерна борба“
Станува збор за два исклучителни културни настани по повод одбележување на денешниот голем национален празник „23 Октомври – Ден на македонската револуционерна борба“. Програмата почнуваме во Свечената сала на Офицерски дом со изложбата на Диме Ратајковски и Душко Апостоловски, насловена како „ Лица на револуцијата“, за да продолжи во Кино Манаки во 20.30 часот со промоција на книгата „Фитилот догорува“ на Зоран Пејковски.

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.