Вечерва во МКЦ изложбата „Symbiotics“

137
Вечерва, 26 ноември 2021,со почеток од 20 часот во Галерија МКЦ ќе биде официјално отворена „Symbiotics“ – изложба на Филип и Ангел Коруновски.
Изложбата ќе биде отворена до 4 декември.
Промо видео:
куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.