24 јануари 1991- Излезе првиот број на неделникот “Пулс“

52

На 24 јануари 1991 година во  издание на НИП „Нова Македонија, излезе првиот број на независниот македонски неделник „Пулс“.

Кога во Македонија постоеја дневни печатени весници кои со нетрпение чекавме да излезат и да се прочитаат!

Кога медиумите беа барометар на општествениот-политичкиот и културниот живот!

Кога не се создаваа медиусмки содржини со copy paste !

Кога новинарите беа одговорни а уредниците строги!

Кога имавме медиумски систем кој функционираше со сите недоследности и мани.

За жал тоа време го нема!

 

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.