Бобан Мирковски објавува албум со име  “Албум”

24
Промоција на најновиот музички проект на пијанистот Бобан Мирковски, со име “Албум” во издание на “Баги Комуникации” ќе се одржи на 7 април (петок) во Аудиокултура претпладне и тоа во два дела- слушање на албумот, на која ќе бидат присутни и авторите на композициите и прес конференција.

Се работи за проект кој содржи 12 врвни македонски композиции изведени на пијано од пијанистот Бобан Мирковски.

 

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.