Концерт на Оркестарот на FAME’S Институт

6

Во среда на 23-ти мај 2024 (четврток) во 20 часот ќе се одржи концерт на младинскиот оркестар на Институтот FAME’S!

На концертот, оркестарот FAME’S ќе изведе разновидна програма, предводена од Дајан Луи, со различни музички стилови вклучувајќи блуз, џез, електронска музика, хип-хоп и многу повеќе.

За време на концертот ќе имаме можност да го слушнете и моќниот глас на Џони Фиори, позната по улогата на Мотормут Мејбел во лондонската продукција на „Лак за коса“ во режија на Џек О’Брајан. Нејзиниот глас може да се слушне и во тематската песна на Пауер Ренџерс и „Херкулес“ на Дизни како дел од Трите музи.

Овој концерт го означува финалето на оркестарскиот курс „Recording & Carte Blanche“ и завршувањето на Семинарот #5 во рамки на Институтот FAME’S.

Диригент: Дајан Луи, САД

Вокал: Џони Фиори, Обединето Кралство

Концертот ќе се одржи во ФАМЕС СТУДИО (Ул. Лазар Поп Трајков бр. 22а)

ВЛЕЗ СЛОБОДЕН

Конктактирајте преку порака за резервација.

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.