Мода 2019- Тренд блок бои за модни дотатоци

1639

Тренд блок бои не е само комбинација на различни бои. Тоа би можело да бидат две или (ретко) три основни бои на спектарот, или може да внесете минливи нијанси (магента помеѓу розова и виолетова, тиркизна помеѓу зелена и сина, и сл.). Најчесто се користи  спротивната боја на спектарот , две соседни или midtones. Главна цел е разликата помеѓу бојите да биде сосема очигледно. Повеќето комбинации на движења и живописни бои како  црвена- зелена, сина – жолта боја, жолта- виолетова, сина -зелена, портокалова – сина, црвена – виолетова, портокалова – зелена, жолта -зелена, црвена – жолта боја, и така натаму.

Важно на модните додатоци , чантите и обувките да имаат драстично спротивна боја од вашата облека, но која е содржана во неа!

Предлог фото па обидете се да искомбинирате !

20 fashion trends of the season spring-summer 2019 photo

20 fashion trends of the season spring-summer 2019 photo20 fashion trends of the season spring-summer 2019 photo

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.