“Трио пријатели” вечерва во Струмица 

24
9 јуни 2022
Вечерва е финалниот концерт на Струмица Класик Интернатионал Фестивал, на” Трио Пријатели” со настап на Георгиус Филаделфеев-тенор и пијано- Грција, Марија Јакимовска-флејта и Иван Еминовиќ- пијано.
На програмата ќе бидат изведени познати оперни арии, виртуозни композиции и дуети од оперната литуратура со гостинот од Република Грција и познатите македонски уметници.
Селектор на фестивалска програма е професор М-р Васил Атанасов.
куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.