“Џезтет”: Георги Шарески со концерт во “Јавна соба”

70

На 23. ноември на поткровјето во “,Јавна соба” Public room ќе имаме можност да уживаме во најновиот проект на врвниот композитор и гитарист Георги Шарески.
Овие композиции во вистинско светло го прикажуваат разиграниот дух и единственоста на Шарески како композитор, но и неговиот необичен и неспоредлив стил како гитарист.
Во придружба на тројца од најдобрите македонски музичари, на овој навистина
несекојдневен концерт, Шарески ќе го претстави својот највозбудлив репертоар до сега, жанровски шаренолика музика која не е наменета само за џез слушатели, туку за сите оние кои имаат уши.
Кире Кузманов – саксофон
Славчо Коцев – тапани
Оливер Јосифовски – бас
Георги Шарески – гитара и композиции

Билетите се по цена од 300ден. и може да ги набавите кај нас на бар или на https://bileti.drugastrana.mk/index.php?id=361

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.