ПО 12 ГОДИНИ: Каролина Гочева со нова песна

31

 

Поп пејачката  Каролина Гочева- Корубин го претстави синглот ,,Од небо до дно”, нејзината прва поп песна по 12 годишна пауза.М

Музиката е на Каролина Гочева, аранжманот на песната е на Роберт Билбилов, а текстот на Владимир Даниловиќ и Весна Малинова. Снимањето, микс и мастеринг се одвиваше во “JUST RB PRODUCTION”, а видео спотот е режиран и реализиран од “Пирка”.

Зад целиот проект, како извршен продуцент стои Авалон Продукција.  За стајлингот на Каролина во спотот се погрижи Јована Зука, за шминката Дадар, за фризурата Јасмина Костиќ.

Танчери: Леонтина Ѓорѓиевска и Веселин Трајковски. Кореограф: Елена Стојкоска и Ивана Балабанова (Beatrix Crew)

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.