Нов пет книги – секоја за себе посебен свет

46
Уште од денеска во  одделот за зајмување на Ну “Григор Прличев” побарајте ги следните нови наслови:
„Мојот не баш совршен живот“ и „Го имам твојот број“обете од авторката Софи Кинсела во издание на Сакам книги.
Побарајте ги и трите романи во издание на Книгохоличари: „Надеж помеѓу страниците“ од Пепер Башам, „Во потрага по Ноел“ од Ричард Пол Еванс и „Девојката Ангел“ од Ен Мари Бриар
Потсетување дека годишната членарина за возрасни е 300 а за деца 200 денари а работното време на библиотеката со читатели е од понеделник до петок од 8 и 30 д0 16.00 часот.
куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.