Во Куманово се пееја врањански песни

52

Во Занаетчиски дом Куманово синоќа, 27 Ноември 2023 година се одржа “Врањска вечер”, во организација на Етно ризница од Куманово.
Беа изведени речиси сите најубави песни од уметници од Врање и КУД “Српски вез” од Куманово.
Манифестацијата се одржува во рамките на активностите по повод одбележувањето на Денот на градот.

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.