„НОНЕТ+” ќе настапи во Офицерскипт дом во Битола

26

Културен и информативен центар – Битола во соработка со Музичка младина на Македонија со поддршка на Општина Битола организираат Концерт на камерниот оркестар „НОНЕТ+” под раководство на диригентот и композитор Ангел Спироски. Концертот ќе се одржи во свечената сала – Офицерски дом 28 јануари 2023 година, сабота, со почеток во 19 часот.
Влезот е слободен.

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.