Освежувач на летото- Сладолед во веган варијанта

874
Состојки:
2 авокада
2 дл. овесно млеко
5-6 лажици мед
малку сол
Подготовка:
Сето ставете го на едно место и во блендер измиксирајте го!
Потоа ставете го во смрзнувач !
Служете го во длабоки стаклени чинии и комбинирајте го со свежо овошје, кое во лето го има во изобилие.

 

 

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.