Програмска агенда на КИЦ Битола за следната недела

27

05.12.2022 Офицерски дом 12.00 ч.

„Обои ме”, настан по повод
Меѓународниот ден на лица со попреченост.
Општина Битола и ЈОУ Културен и информативен центар – Битола поддржувачи на активностите по повод 3-ти Декември , Меѓународниот ден на лицата со попреченост.

По повод 3-ти Декември , Меѓународниот ден на лицата со попреченост, Ве покануваме да ни се придружите и да го поддржите овој настан на традиционалното Дефиле на Широк Сокак. Понеделник, 05-12-2022 год. со почеток во 12.00, пред Офицерски дом.

06.12.2022

Офицерски дом – Свечена сала 19.00 ч.
Промоција на книгата
„Бела ноќ, црн ден – Воден ” од Томе Поповски

10.12.2022

Сабота Офицерски дом – Свечена сала 20.00 ч.
Музички проект „Корени- Roots” на Нико Ѓорѓиевски
Специјални Гости:
„Зарина Прва Севда и Јаничари”

Кога ќе се спојат личните музички енергии и афинитети со оние на традицијата во една синергија, доаѓате до корените, продолжувајќи ја потрагата по тајната на празвукот, оти со него почна и со него завршува се…

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.