Рамбо Амадеус го презакажа концертот за 26 декември

181

Наместо утревечер, 21 ноември, како што првично беше закажано, Рамбо Амадеус го презакажа концерот за 26 декември. Причина е што во Србија моменто владее најсилниот бран на корона, наведе тој на својата фб страница.

Влезниците важат и за 26 декември, кога тој и неговите ” Фајф Винетус” ќе настапат во Комбанк салата, и натаму попозната како Дом на Синдикати во Белград, со почеток во 20 часот и со онлајн пренос за цел свет, преку платформата Ентрио, без ограничувања.

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.