ЕКСКЛУЗИВНО, ПОГЛЕДНЕТЕ ГО НЕМО: Кратка приказна долга (и)сторија!

37
Ако мислите дека победата на овогодишниот победник на Евровизија 2024 година Немо со песната  “Кодот” дојде лесно или само поради розовите тантели на неговата облека, погледнете го ова видео и ќе се уверите дека не е така.
Швајцарскиот музички уметник со подготовки- детални, студиозни, креативни почнал уште зимата и тоа во Стокхолм, со врвен сценски тим.
Се мислело на сѐ, се осмислувало сѐ, се работело на сѐ, а Немо позитивен и упорен, беспрекорно ја извршува својата задача.
Тој објави кратка приказна на рил во која се доловени сите тие моменти.
За неговата биографија прочитајте тука.
****
https://www.facebook.com/reel/2428482484009979?mibextid=rS40aB7S9Ucbxw6v
куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.