Битола: Промовирани мини сликовници

28

Битола вечна инспирација за генерации на битолчани. Богата историја, митови, легенди, знаменитости и обичаии како инспирација за нови мини сликовници за најмладите. Денеска во Кино Манаки при КИЦ Битола, најмладите од ОУ „Стив Наумов” имаа можност да присуствуваат на промоција на нови сликовници насловени како
„Стари легенди за нови генерации”. Настанот во организација на ГИГАРТ и поддржан од Општина Битола.

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.