Модна ревија во ГТЦ

102
Љубителките на елеганцијата, претставена преку свечени фустани, минатата недела имаа можност да уживаат во модната ревија  во ГТЦ, што ја ја организираше “Fashion lady”.
Неколку манекенки ги носеа фустаните на најпознатата креаторка од Косово Мерита Харџи Кочи, која за прв пат влегува на нашиот пазар, по големиот  успех што го има во својата земја.
Присутните ги поздрави креаторката, но потоа и директорот на “Fashion Lady” Атанас Ковачовски, а програмата ја водеше убавата Вера Мештеровиќ.
“Fashion lady” е формирана во 1998 година и во нејзина дејност и се фирмите  Wolford, Palmers, Balizza,  и најново MHC Macedonia.
куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.