Внесете ја природата во секојдневниот живот -уредете ја вашата тераса

1340

Со доаѓањето на пролетта и убавото време , се почесто сакаме да сме во природа но денешниот начин на живот и брзото темпо кое го налага општеството не ни дава многу можности за да отидеме на некој пикник, можеби викенд па затоа еве од нас неколку предлози како може да ја внесете природата во вашиот секојдневен простор и да уживате во растенијата, цвеќињата и сончевите зраци со убаво кафе, доручек или вечера и некој здрав цеден сок од различни овошки.

Потурдете се да ја уредите вашата тераса во духот на природата нека биде тоа место каде ќе се релаксирате и ќе се полните со енергија пред или после секој работен ден. Еве неколку идеи.

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.