1. јануари 2021 – Виенскиот новогодишен концерт без публика а ќе се гледа онлајн

866

Радецкиoт марш како шлаг на секој ноогодишен концерт исполнет со аплауз на публиката овој пат ќе остане како и целата Програма да се изведува пред празна сала. Ќе ги нема воедначените аплаузи и насмеаните лица  упатени кон секогаш шармантниот диригент.

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.