Филм на неделата – „ Infinity War“

  657

  Нов акционен фил со  траење  од 2 часа и 29 минути во продукција на Марвел Студио Авенгерс „ Infinity War“ со премиера во Америка на  27. април .

  Авенгерс и нивните сојузници мораат да бидат подготвени да ги жртвуваат сите обиди за да ги победат моќните Тханос, пред да дојде наглото разорување и пропаст кои ставаат точка на Универзумот.

  Режија- Антони Русо и Џое Русо
  Сценаристи: Кристофер Маркус , Стивен Мек Фил
  Играат : Роберт Доунеј, Крис Хемсњорт и Марк Руфало и други.
  куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.