Со гала оперски концерт на MОБ почна Скопско културно лето 2019

1147

Вчеравечер, со гала оперски концерт на Македонската опера и балет под диригентство на Бисера Чадловска и Иван Еминовиќ, беше отворено 40. издание на фестивалот Скопско лето, кој традиционално почнува на првиот ден од летото 21 јуни – Светскиот ден на музиката.

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.