Велигден и Први мај- Неработни денови и продолжен викенд

  399

  Викендот што доаѓа е продолжен празничен за граѓаните во Македонија

  За оние граѓани од православната вероисповед, неработен ќе биде 30 април Велики Петок а неработен ден е и понеделник вториот ден на Велигден- 3 мај.

  Во саботата ќе се одбележува

  1 Мај -Денот на трудот.

   

  куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.